Saraybosna Eğitim Müşavirliği

AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ İLE BOSNA-HERSEK PROGRAMLARI

AÇIKÖĞRETİM SİSTEMİ İLE BOSNA-HERSEK PROGRAMLARI

Anadolu Üniversitesi; yarım yüzyılı aşan köklü geçmişiyle, kurumsallaşmasını tamamlamış, yenilikçi, atılımcı, dinamik bir Üniversite olarak Türkiye Cumhuriyetinin önde gelen kurumları arasında yer almaktadır. Anadolu Üniversitesi, Batı Avrupa´da yirmi yılı aşkın açıköğretim deneyimi ile de Türk yükseköğretim sistemi içinde "eğitimde fırsat eşitliği" ilkesini ger­çekleştirerek yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da eğitim hizmeti veren bir Türk üni­versitesidir. Üniversitemiz, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Batı Avrupa ülkelerinde­ki eğitim ve öğretim hizmetlerinin ardından üçüncü olarak, 2009-2010 öğretim yılından itiba­ren dost ve kardeş ülke Azerbaycan vatandaşlarına, 2012-2013 öğretim yılından itiba­ren Kosova, Makedonya ve Bulgaristan, 2015-2016 öğretim yılından itibaren de Bosna-Hersek´teki soydaşlarımıza ulaşmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, açıköğretim programlarında çağdaş eğitim teknolojisinin tüm ola­naklarını kullanmakta; kitaplar, akademik danışmanlık hizmetleri, video konferans, bilgisayar destekli eğitim hizmetleri, televizyon programları, e-öğrenme hizmetleri (e-sınav, e-alıştırma, e-kitap, e-danışmanlık, e-televizyon ve e-sesli kitap) ve öğrenci destek hizmetleri ile öğrencileri­ne bireyselleştirilmiş öğrenme ortam ve araçları sunmaktadır. Bu ortam ve araçlardaki biçim ve içerik sürekli olarak yeniden gözden geçirilerek güncellenmekte ve sistemin birer parçası olarak öğrencilerine hizmet vermektedir.

Bosna Hersek Programına Nasıl Başvuru Yapılır?
T.C. Vatandaşı ya da diğer ülke vatandaşı olup Bosna Hersek’da en az 6 ay süreli/süresiz oturma izni olanlar başvuru yapabilirler.

Bosna Hersek Programında Nasıl Öğrenci Olabilirim?
Bosna Hersek Programı Yeni Kayıt Başvuru Koşulları
T.C. Vatandaşı ya da diğer ülke vatandaşı olup Bosna Hersek’da en az 6 ay süreli/süresiz oturma izni olanlar;

Türkiye’den en az lise veya dengi okul mezunu/mezun olabilecek durumda olanlar (diploma veya resmi yazı ile durumunu belgeleyenler),Yurt dışından alınmış belge ile en az lise veya dengi okul mezunu/mezun olabilecek durumda olup denklik belgelerini Eğitim Müşavirliği/Ateşeliği tarafından onaylatanlar,Anadolu Üniversitesi tarafından 01 Ekim 2017 tarihinde yapılacak Anadolu Üniversitesi Öğrenci Seçme Sınavında en az 150 puan alanlar Ön Lisans Programlarına, 180 ve üzeri puan alanlar Lisans/Ön lisans Bölüm/Programlarına,Öğretim giderini karşılamak,Kayıt için gerekli olan ve kesin kayıt sırasında istenecek diğer belgeleri sağlamak, (İnternet Başvuru Belgesi, Fotoğraflı İmzalı Form, Öğrenci Bilgi Formu, Oturma İzin(Vize) Belgesi, Öğrenim Belgesi, Fotoğraf, Askerlik Durum Belgesi)
Şartlarıyla kayıt yaptırabilir.

 

24-07-2018

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.