Saraybosna Eğitim Müşavirliği

ULUSLARARASI MATEMATİK VE MATEMATİK EĞİTİMCİLERİ KONFERANSI

ULUSLARARASI MATEMATİK VE MATEMATİK EĞİTİMCİLERİ KONFERANSI

Değerli Matematikçiler, Matematik Eğitimcileri ve Mühendisler

 

Her yıl matematikçileri, matematik eğitimcilerini,  eğitim uygulamasını yapan öğretmen ve öğrencileri  kamuda çalışan matematikçileri ve mühendisleri bir araya getiren Geleneksel Matematik Sempozyumu, Sergi ve Şenliklerinin onyedincisi  bu sene "International Conference on Mathematics and Mathematics Education (ICMME-2018)ismiyle uluslararası olarak  27 – 29 Haziran 2018tarihlerinde "Ordu’da Matematik" teması ile gerçekleştirilecektir. Konferansta Matematik, Matematik eğitimi ve mühendislikte matematik uygulamaları ile ilgili bildirilere, posterlere, sergilere ve atölye çalışmalarına yer verilmektedir. Kurullarının oluşturulmasında bu durum dikkate alınmıştır. Ayrıca konferans boyunca "Matematikçiler Derneği Türkiye Liseler Arası Altıncı Matematik Yarışması" ve "2018 Matematikçiler Derneği Satranç Turnuvası" yapılacaktır.

Sempozyumda yer alacak davetli konuşma, bildiri, poster, panel ve benzeri etkinlikler aracılığıyla matematik, matematik eğitimi  ve mühendislikte matematik alanındaki son gelişmeleri sizlerle paylaşmayı amaçlamaktayız. Bildiriler İngilizce  olup, Türkçe veya İngilizce olarak sunulabilecektir.

Sağlık, mutluluk ve başarı temennileri ile konferansa katılımınızı bekler, konferansta buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunarız.

Şehir Hakkında:

Ordu, Türkiye´nin Karadeniz kıyısındaki liman kentidir, tarihsel olarak Cotyora olarak da bilinir. Kent, dünyanın en büyük fındık üreticisidirSon yıllarda hızla büyüyen bir turizme sahiptir. Bazı ünlü turistik değerleri:

  • Paşaoğlu Konağı ve Etnografya müzesi.
  • Taşbaşı Kültür Merkezi
  • Boztepe - Batıdan şehre bakan 550 m (1,800 ft) bir tepedir. Haziran 2012´den bu yana, bir hava-asansör sistemi, şehrin kıyı şeridi ile tepenin arasında kolay bir ulaşım yolu sağlar. Ordu Boztepe Gondolu, saatte 900 yolcuyu 6.5 dakikada zirveye kadar ulaştırabilir
  • Şehir merkezindeki eski Ordu evleri
  • Yalı Camii, Aziziye Camii olarak da bilinir
  • Atik İbrahim Paşa Camii, Orta Camii olarak da bilinir – 1770 inşaa edilmiştir.
  • Eski Pazar Camii – Türk hamamı ile ünlenmiş bir camidir.
  • Efirli Camii

NOT: Sunulan tüm bildirilerin özetleri proceeding olarak basılacaktır. Ayrıca, seçilmiş ve hakem incelemesi yapılan bazı makaleler aşağıdaki dergilerde yayınlanacaktır:

03-04-2018

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.