Saraybosna Eğitim Müşavirliği

ADANA ÇOCUK SANAT BİENALİ

ADANA ÇOCUK SANAT BİENALİ

Uluslararası Adana Çocuk Sanat Bienali 29 Ekim – 24 Kasım 2018 tarihleri arasında Adana’da, gerçekleştirilecektir.

Adana Bilim ve Sanat Merkezi tarafından her iki yılda bir düzenlenecek Bienal, “Çocukların disiplinlerarası sanat aracılığıyla kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak, sanatsal ve kültürel bilince etki etmek ve farkındalık oluşturmak için gerekli ortamlar yaratma ve yaşatma” amacı ile çalışmalarını yaygınlaştırmaktadır.

Bienal etkinliklerinde; öğretmenlerin, anne babaların ve idarecilerin güncel sanatın içinde yer almaları; çocukların farklı malzeme, teknik ve disiplinleri kullanmaları ve özgün sanat çalışmalarını toplumla paylaşabilmeleri hedeflenir. 7-18 yaş aralığındaki her bireyin yaratıcı potansiyeli desteklenerek kültür-sanat yaşamına yön vermesi, yüksek katma değeri olan, ileri teknoloji ve yaratıcı endüstrileri üretecek, bilinçli kuşakların yetiştirilmesi amaçlanır.

Diğer yandan Bienal, programında yer alan söyleşi, panel ve atölye çalışmaları ile Türkiye ve yurtdışından; sanatçı, akademisyen, eğitim liderleri ile öğretmenleri buluşturarak mesleki donanımın arttırılmasına da katkı sağlamayı hedefler.

06-04-2018

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.