Saraybosna Eğitim Müşavirliği

Anadolu Üniversitesi Balkanlar Programı 2019-2020 Öğretim Yılı BAP Seçme Sınavı Başvurusu

Anadolu Üniversitesi Balkanlar Programı 2019-2020 Öğretim Yılı BAP Seçme Sınavı Başvurusu

Anadolu Üniversitesi'nin Balkanlar Açık Yükseköğretim Programına Seçme Sınavı başvuruları 24 Mayıs 2019 tarihine kadar http://balkanlar.anadolu.edu.tr web sayfası üzerinden alınmaktadır.

 

Balkanlar Programı Öğrenci Seçme Sınavı 22 Haziran 2019 tarihinde Kosova'nın Prizren ve Priştine; Kuzey Makedonya'nın Gostivar ve Üsküp; Bulgaristan'ın Filibe ve Kırcaali; Arnavutluk'un Tiran; Bosna Hersek'in Saraybosna; Romanya'nın Bükreş ve Köstence; Sırbistan'ın Novi Pazar; Karadağ'ın Podgoritsa ile Moldova'nın Kişinev ve Komrat kentlerinde yapılacaktır.

 

Başvuru, sınav ve bölümlere ilişkin detaylı açıklamalar yukarıda belirtilen web sayfasında yer alan link üzerindeki kılavuzlarda bulunmaktadır. 

 

Türkiye'deki Üniversitelerde öğrenci/mezun olan veya Türkiye dışındaki yabancı bir üniversiteden mezun ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından denkliği olanların "İkinci Üniversite" başvuruları ise daha sonra alınacaktır. Konuyla ilgili açıklama http://balkanlar.anadolu.edu.tr web sayfası üzerinde yapılacaktır.

 

Başvuru ve Bilgi İçin: http://balkanlar.anadolu.edu.tr

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.