Saraybosna Eğitim Müşavirliği

9 Mayıs Avrupa Günü Kısa Film Yarışması

9 Mayıs Avrupa Günü  Kısa Film Yarışması

Avrupa Birliği, 70 yıl önce 9 Mayıs 1950 günü Schuman Bildirisi'nin yayımlanmasıyla barış ve istikrar yönünde adımlarını atmaya başlamıştır. Bu doğrultuda 1985 yılından bu yana 9 Mayıs, AB kurumları tarafından ve AB'ye üye tüm devletlerde ve aday ülkelerde Avrupa Günü olarak kutlanmaktadır.  

Avrupa Birliği ve Dış İlişiler Genel Müdürlüğümüz, 2021 yılına özgü olarak yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın da 9 Mayıs Avrupa Gününe katılımlarını sağlamak amacıyla, bir kısa film yarışması düzenlemektedir.

AB'ye aday bir ülke olarak Türkiye için en önemli konulardan birisi de üyelik yolunda yaptığı tüm reformlar hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesidir. Bu kısa film yarışması ile yurt dışında yaşayan gençlerin,  Türkiye'nin AB'ye üyelik yolunda kat ettiği mesafeyi anlamalarını sağlayarak hem Türkiye'nin sosyo ekonomik gelişim düzeyinin farkına varmalarını hem de AB'nin değerleri, temel haklar ve politikaları hakkında bilgilerini ve farkındalıklarını artırmaları beklenmektedir.

Yarışmaya katılabilecek AB'ye üye ve aday ülkelerde yaşayan vatandaş ve soydaşlarımızın 15-17 yaş aralığında bulunan çocukları kısa film yarışmasına ilişkin şartname, afiş ve başvuru formuna aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilir.

Bahse konu yarışmanın son başvuru tarihi 09 Nisan 2021'dir.

 

Şartname

Başvuru Formu

Afiş

 

25-02-2021

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.