Saraybosna Eğitim Müşavirliği

Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu ve Bosna Hersek Yükseköğretim Kalkınma ve Kalite Teminatı Ajansı Arasında İşbirliği Anlaşması!

Türkiye Yükseköğretim Kalite Kurulu ve Bosna Hersek Yükseköğretim Kalkınma ve Kalite Teminatı Ajansı Arasında İşbirliği Anlaşması!

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar'ı Bosna Hersek'te ağırladık.

Saraybosna Büyükelçiliğimiz ev sahipliğinde Bosna Hersek Kalite Güvencesi Ajansı arasında iş birliği anlaşması imzalandı. Anlaşmanın her iki kurul için karşılıklı dayanışma ve tecrübe paylaşımı açısından faydalı ve somut çıktılara vesile olması amaçlandı. Bosna Hersek Kalite Güvencesi Ajansının (HEA) Zenica Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlediği etkinlikte kalite güvencesi ve akreditasyon uygulamalarının bireysel, kurumsal ve ulusal kazanımları üzerine tecrübe paylaşımında bulunan Prof. Kar ayrıca Bosna Hersek, Zenica Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencileri ile bir araya geldi. Türkiyede bulunan üniversitelerimiz ile Türk Dili bölümüyle lisansüstü düzeyinde çift diploma eğitimleri, öğrenci hareketliliği için Erasmus projeleri imkanlarını görüştük. İki ülkenin Kalite Güvencesi Ajansı temsilcileri Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof Dr Sevgi Kurtulmuş, Rektör Prof Dr Ahmet Yıldırım ve Sedef Vakfı Başkanı Hasan Topaloğlu ile de görüşmeler gerçekleştirdi.

 

14-12-2022 14-12-2022 14-12-2022 14-12-202214-12-2022

 

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.