Saraybosna Eğitim Müşavirliği

YTB DİASPORA GENÇLİK AKADEMİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

YTB DİASPORA GENÇLİK AKADEMİSİ BAŞVURULARI BAŞLADI

 

YURTDIŞI TÜRKLER VE AKRABA TOPLULUKLARI BAŞKANLIĞI tarafından;

YTB Yurtdışında yaşayan altı milyonu aşkın insanımızın bulundukları ülkelerdeki kültürel ve sosyal hayata eşit katılımları, yeni nesillerin eğitim hayatlarındaki başarılarının desteklenmesi ile gerçekleşebilir. 
Diaspora Gençlik Akademisi, bu düşünceyi temel alarak yurtdışındaki yeni nesil Türklerin başarılı rol modelleri olarak yetişebilmeleri, sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunabilmeleri amacıyla hazırlanmıştır.
Akademi, farklı ülkelerde eğitim ve sosyal hayatta başarı gösteren gençlerin yıllara yayılan bir program dâhilinde eğitim almalarını öngörmektedir. 
Bu eğitim, farklı kültür coğrafyalarından gençlerimizi bir araya getirmeyi hedeflemektedir. Eğitim içeriği siyaset, sanat ve kültür seminerlerinin yanı sıra kültür gezilerini de kapsamaktadır. 2018 Diaspora Gençlik Akademisi 

Diaspora Gençlik Akademisi´ne 2018 yılında dünyanın çeşitli bölgelerinden 40 genç kabul edilecektir. Başvuru şartlarını Kimler Başvurabilir sayfasından öğrenebilirsiniz.
Başvuruların 20 Mart - 30 Nisan 2018 tarihleri arasında yapılması gerekmektedir. 
Yalnızca internet üzerinden yapılacak başvurular kabul edilecektir. 

BAŞVURU YAP 

İletişim:
Sorularınız için: dga@ytb.gov.tr   30-03-201830-03-2018

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.