Saraybosna Eğitim Müşavirliği

YURTDIŞI TÜRKLER GENÇLİK KAMPI

YURTDIŞI TÜRKLER GENÇLİK KAMPI

Yurtdışı Türkler ve Akrabal Topluluklar Başkanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Dışişler Bakanlığı işbirliği ile yurtdışında yaşan 18-25 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu Türk vatandaşı veya mavi kart sahibi gençler için Antalaya Alaeddin Keykubat Kampı´nda "Yurtdışı Türkler Gençlik Kampı" düzenlenmektedir. 

Gençlik Kampı´na katılım ücretsizdir ve yurtdışından gelecek katılımcıların Türkiye´ye ulaşım giderleri belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından desteklenecektir. 

Program ve başvurular konusundaki ayrıntılı bilgilere  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı´nın aşağıda yer alan internet adresinden ulaşılabilecektir.

https://www.ytb.gov.tr/genclikkamplari/

KAMP TARİHLERİ

Erkeler kampı: 24-31 Mart 2018

Kızlar kampı: 01-08 Nisan 2018

 

KAMP İÇERİĞİ

Gençlik Kampı katılımcıları Türkçe, tarih, dış politika ve kişisel gelişim gibi konularda eğitim çalışmalarına, sportif ve kültürel etkinliklere ve çevre gezilerine katılım imkanı bulacaklardır. 

 

KATILIMCILARA SAĞLANA İMKANLAR

katılımcıların konaklama ve yiyecek ihtiyaçlarını Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır. Kampalara yurtdışından katılmaya hak kazanan gençlerimizin Türkiye´ye geliş-gidiş seyahat giderleri ülkelere göre belirlenen tutarlarda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca desteklenecektir. 


08-02-2018

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.