Saraybosna Eğitim Müşavirliği

"ÖZEL ÖĞRENCİ TANIMA" DOSYASI AÇTIRMAK 1416 SAYILI KANUN GEREĞİ SİZİN İÇİN YASAL ZORUNLULUKTUR!!!

DOSYAYI AÇTIRMAK VE ALACAĞINIZ "ÖZEL ÖĞRENCİ TANIMA FİŞİ"Nİ DÜZENLEMEK ZAMAN ALIYOR. DOLAYISIYLA SON ANI BEKLEMEDEN BİR AN ÖNCE BAŞVURUNUZU GERÇEKLEŞTİRİNİZ!!!  MÜŞAVİLİĞİMİZCE AÇIK OLAN OLAN DOSYANIZI EKİM AYI İÇİNDE  YENİLEMENİZ GEREKMEKTEDİR. 
"ÖZEL ÖĞRENCİ TANIMA" DOSYASI AÇTIRMAK 1416 SAYILI KANUN GEREĞİ SİZİN İÇİN YASAL ZORUNLULUKTUR!!!

Değerli Öğrencilerimiz,

Bosna Hersek Devletine hoş geldiniz!

Yurt dışında öğrenim gören öğrenciler olarak; 1416 sayılı Kanun gereği Eğitim Müşavirliğimizde “Özel Öğrenci Tanıma” dosyası açtırmanız yasal bir zorunluluktur. Bu zorunluluk sadece bu yıl yeni gelen öğrencilerimiz için değil, tüm öğrencilerimiz için geçerlidir. “Özel Öğrenci Tanıma” dosyası açmak için Müşavirliğimizin internet sitesindeki https://saraybosna.meb.gov.tr/www/icerik_goruntule.php?KNO=84 sayfayı dikkatlice okumanız ve burada bahsi geçen belgeleri eksiksiz Müşavirliğimize postalamanız gerekir.

Değerli Öğrencilerimiz,

Öncellikle yurt dışında okuyacağınız/okuduğunuz üniversitenin YÖK tarafından tanınırlığını YÖK Denklik Biriminden öğrenmeniz gerekir kanaatindeyiz. Bu daha sonra herhangi bir mağduriyet yaşamamanız için elzemdir. Öğrenciliğinizin yurt dışında tanınmama işlemleri Eğitimi Müşavirliğimizce gerçekleşmektedir. Dolayısıyla internet sitemizdeki "Özel Öğrenci Tanıma" sayfasını incelemeniz ve buradaki sorumlulukları yerine getirmeniz gerekir. Müşavirliğimizde açacağınız "Özel Öğrenci Tanıma" dosyası; gerek Askerlik Erteleme İşlemleriniz, gerek Harçsız Öğrenci Pasaportu, gerek SGK Genel Sağlık Sigortası işlemleri için gerekliliktir. En önemlisi de dosya açtırıp Müşavirliğimizce tanınmak; ileride Diploma Denkliği için YÖK´e yapacağınız başvuruda önemli bir avantaj olabilir ve ayrıca işlemlerin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için de büyük önem arz eder.

"Özel Öğrenci Tanıma" Dosyası için tıklayınız.

Askerlik Erteleme İşlemleri için tıklayınız. 

 Tekrar hoş geldiniz der, BAŞARILAR DİLERİZ! 

Ambasada Republike Turske Eğitim Müşavirliği Vilsonovo Setaliste Sarajevo, 71000 Sarajevo - 387 33 209 900 (Bilgi Almak ve Randevu Almak için 09.00 ile 12.30 saatleri arasında arayınız.)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.